Digital Science Podcast

Słuchaj nas także na:

Home » Audios » DSP » #12 Jak słowo pisane czuje się w otoczeniu technologii i biznesu, czyli rzecz o UX Writingu
a

12 Jak słowo pisane czuje się w otoczeniu technologii i biznesu, czyli rzecz o UX Writingu

Po przerwie urlopowej wracamy z 12 odcinkiem. Poetyckim, piękno-słowem wyściełanym czasem, tylko i wyłącznie dzięki obecności Kasi Kałwak. Kasia jest UX Writerką i Copwriterką, Poetką IT, a także pasjonatka czterech kòł, więc będzie chwilę o samochodach… Trochę patosu nie zaszkodzi, wybaczcie.

Kasię przepytuje Tomek i Piotrek przez niemal 90 minut. Rozmawiamy między innymi o jedynie słusznej konferencji Apple o nowościach w nowym iOSie, przy okazji łapiemy dysonans i spieramy się o wymianę poglądów na temat ilości innowacji i emejzingów w jedynie słusznej marce. Zdania są podzielone.

Dyskutujemy także chwilę o ciepłych relacjach użytkowników na linii Xbox – PS5. Tomek donosi że nowy design konsoli od Sony to Wieża Saurona, która namolnym okiem ma lustrować poczynania gracza, a Kasia i Piotrek są wprost zachwyceni designem!

Szybujemy też w otchłań kosmiczną informując o chińczykach na księżycu. Rozmawiamy o ZUSie i co może Was zaskoczyć, bronimy serwisów gov, czyli usług cyfrowych, osadzonych w domenie rządowej.

W zasadniczej części odcinka, rozmawiamy o poezji, o technologii, procesie projektowym. O tym kim właściwie jest ten Poeta IT, jak wygląda codzienna praca UX Writera. Kasia w fantastyczny sposób opowiada o potrzebie rozsądku, współpracy: w zespole produktowym, ale także z użytkownikami, którzy Waszą usługę konsumują… Używając prostego zrozumiałego języka. Poetka – wiadomo! O micie “nie czytania”, i poczuciu bezpieczeństwa w ekosystemie produktu, którą można zaspokoić słowem.

A na koniec dowiecie się, że można czytać kilka książek jednocześnie. I warto szukać lektury poza branżą, dywersyfikować wiedzę i doświadczenia.

Zapraszamy serdecznie.

PATRONAT MEDIALNY: Product Design Magazine

Title
.