Digital Science Podcast

Słuchaj nas także na:

Home » Audios » DSP live » #8 Myślenie projektowe, czyli jak kreatywnie rozwiązywać problemy, nie tylko w produktach cyfrowych // LIVE #3 z 08.05.2020
a

#8 Myślenie projektowe, czyli jak kreatywnie rozwiązywać problemy, nie tylko w produktach cyfrowych // LIVE #3 z 08.05.2020

W życiu projektanta, produktowca, w życiu właściciela biznesu przychodzi taki dzień, kiedy MUSI rozwiązać problem. 

[podwójny enter pauzy pełnej napięcia…]

Ot i ameryka odkryta! Już po głowach kołaczą się myśli, że oto: 

życie projektanta (moje życie!) to jest ciągły cykl rozwiązywania problemów (znaczy definiowania wyzwań – level kołcz), produktowiec to w szczególności same fałdy ma na firankach do prostowania w swoim produkcie, a biznes to już w ogóle, jak nie tarcza kryzysowa (antybiznesowa) w wersji bieda 2.0 czy tam 3.0, to ZUS i “nie daj boże” skarbówka – a w ogóle to teraz wszystko musi być online (MUSI!). I na koniec: z czego ten lament – takie życie, albo żywcem wyjęte z lat 90 (autor pamięta): life is brutal…

Całe szczęście nie jest tak źle jak z powyższym akapitem, od którego suchoty co bardziej wrażliwym mogą uschnąć kwiatki. Bo oto mamy narzędzia, które pomagają nam od “zarania” takie problemy rozwiązywać w sposób drużynowy (czuwaj! – klik).

I o tych narzędziach rozmawialiśmy w piątek o 21:00 (08-05-2020) z Pauliną Krzyształowicz, konsultantką, specjalistką od myślenia projektowego #designthinking. Naszym super-eksperckim-najważniejszym zdaniem, jedną z najlepszych specjalistek od Design Thinking (Paulina twierdzi, że to nie o niej – ale nie wierzcie jej – nic się nie zna).

Rozmawialiśmy o tym jak wygląda praca konsultanta, czy każdy problem, można rozwiązać stosując Design Thinking, czy to jest trend, buzzword, czy coś co działa? I czy firmy, potrafią w myślenie projektowe, i jaki ma to wpływ (lub może mieć) na biznes. Czy pojęcie Design Thinking powinno wkroczyć w świat MŚP, i jak to zrobić by nie wydawać miliona monet na firmę consultingową?

Dla młodych adeptów UX / produktu było sporo wiedzy o tym jak dobierać narzędzia, kiedy stosować i w czym może pomóc myślenie projektowe podczas pierwszych miesięcy nauki i pracy. 

Było też o książkach, bo jedno o Paulinie musicie wiedzieć: przeczytała NA PEWNO co najmniej  84,45% książek traktujących o Design Thinking, a także rozpoznaje polskie klasyki muzyki rozrywkowej po jednej nutce!

Zapraszamy serdecznie! 

ZAPIS LIVE:

PATRONAT MEDIALNY: Product Design Magazine

Title
.